Naujienos

Escape from the Black Hole - MODEL! Renginys SPIE2016 atgarsiai

Sukurta .

Birželio pabaigoje Škotijos sostinėje, Edinburge vykusi konferencija – paroda SPIE2016 vienas prestižiškiausių ir didžiausių 04teleskopų ir jų įrangą pristatančių renginių. Renginyje susitinka teleskopų kūrėjai, inžinieriai, konstruktoriai, gamybos atstovai, mokslininkai, tyrinėjantys visatos gelmes, ir tiesiog smalsuoliai - mėgėjai. Renginyje dalyvavo per 10.000 dalyvių iš viso pasaulio (Australijos, JK, Irano, Rusijos, Indijos, Kinijos, daugelio Europos šalių, JAV ir t.t.). Parodos zonoje savo ekspozicijas turėjo 132 kompanijos, dalyvaujančios teleskopų gamybos pramonėje, o posterių zonoje savo sprendimus pristatinėjo keli šimtai dalyvių. Šiais metais renginyje dalyvavo ir No Magic kompanijos atstovai. Komandą sudarė MagicDraw produkto vadovas dr. Andrius Armonas ir Dainius Jakas, atsakingas už pardavimų plėtrą JK rinkoje. 
JPL kompanijos (NASA padalinys - reaktyvinio judėjimo laboratorija) eksperto Roberto Karbano kvietimu, MagicDraw produkto vadovas Andrius dalyvavo uždaroje diskusijoje, kurioje taip pat buvo specialistai iš žymiausių teleskopus kuriančių ir gaminančių kompanijų, tokių kaip NASA, SKA, GMTO, TMT. Tai labai svarbus mūsų kompanijos įvertinimas ir puiki galimybė pasidalinti ekspertinėmis žiniomis modeliais paremtos sistemų inžinerijos (MBSE - model based systems engineering) taikymo srityje.
Konferencijoje susidomėjimo sulaukė ir mūsų modeliavimo bei simuliavimo eksperto Nerijaus Jankevičiaus ruoštas pranešimas - „Creating system engineering products with executable models in a model-based engineering environment" (Sistemų inžinerijos produktų kūrimas MBSE aplinkoje). Kadangi pats Nerijus dalyvauti negalėjo, pranešimą skaitė Robertas Karbanas iš NASA/JPL.
Bendradarbiavimas ir darbas su žinomomis pasaulyje kompanijomis: NASA JPL , APS, TMT, GMTO, ESO, SKA - mūsų kompanijai daug kur atveria duris. Teleskopų gamintojų rinka išsibarsčiusi po visą pasaulį, tad veiklos tikrai yra. Nors nemaža dalis galimų klientų dar klaidžioja „popierinių" schemų labirintuose ir informacijos perdavimo duobėje, susidomėjimas ir žavėjimasis mūsų atliktais projektais ir klientų pasiekimais, skatina juos žengti tvirtesnius žingsnius link sistemų inžinerijos, taip neatsiduriant konkurentų „uodegoje".
Specialiai šiam renginiui sukūrėme "crazy" reklaminę kampaniją – "Escape from the Black Hole - MODEL!" su specialiu internetiniu puslapiu ir suvenyrais. Bendra kampanijos idėja – linkėjimas visiems pabėgti iš „juodosios skylės" – nuolatinio bandymo, klaidų ir nusivylimų rato, – ir pradėti modeliuoti bei simuliuoti!

Be abejo, kad dalyvauti planuojame ir kitame SPIE renginyje, kur galėsime pristatyti savo kuriamus sprendimus ir pasidalinti patirtimi teleskopų kūrimo srityje. 

01020305Telescope