Naujienos

Šventinis sveikinimas

Sukurta .

web


Mieli No Magic Europe klientai ir partneriai, 

2015 – žaliosios medinės ožkos metais metai. Linkime, kad Jums pavyktų ne tik įlipti, bet ir „nuversti“ tuos kalnus, kurie dar šiemet atrodė neįveikiami.

Šventinis sveikinimas

Nuoširdžiai,

No Magic Europe komanda

NME tradicijos - #4 Programuotojų diena

Sukurta .

Ketvirtasis straipsnelis apie No Magic Europe tradicijas - apie profesinę šventę.


balionas1 balionas2 balionas3

No Magic Europe – modeliavimo programinę įrangą kurianti kompanija. Nemažą mūsų komandos dalį sudaro programuotojai, tad mes kasmet švenčiame programuotojų ir jiems prijaučiančių specialistų profesinę šventę – programuotojų dieną.

Ši šventė paprastai būna rugsėjo 13, o keliamaisiais metais, kai vasaris yra viena diena ilgesnis – rugsėjo 12 dieną. Kodėl gi datos skiriasi? O gi todėl, kad programuotojų diena yra 256-oji metų diena. Taigi, keliamaisiais metais šis dienų skaičius pasiekiamas anksčiau.

O kodėl 256-oji, o ne kokia nors kita diena metuose? Viskas gana sudėtinga, nors tuo pačiu metu ir pakankamai paprasta. Bitas - mažiausias informacijos kiekio vienetas kompiuteryje. Kitas skaičiavimo vienetų laiptelis – dvejetainis skaičius baitas, sudarytas iš 8 bitų. Viename baite galima sutalpinti reikšmių skaičių - 256, kuris gaunamas 2 pakėlus 8-uoju laipsniu.

Šiemet No Magic Europe komanda savo profesinės šventės proga dovanų gavo 256 ypač skanius prancūziškus Canele pyragėlius. Štai kaip atrodė dar nepradėti „instaliuoti“ mūsų 256 bitai:

256 bitai


Na ir pabaigai – apie programuotojus linksmai:

 • Žmonės skirstomi į 10 rūšių: į tuos, kurie supranta dvejetainį skaičiavimą ir tuos, kurie jo nesupranta.
 • Programuotojas - tai žmogus, jums visiškai nesuprantamu būdu sprendžiantis problemą, kurią jūs nežinojote turįs.
 • Ar žinote, kodėl kompiuteriai pypsi, jei paspaudi iš karto daug klavišų? Ogi tam, kad pažadinti miegančius programuotojus!
 • Paėmė programuotoją į kariuomenę karininku. Tas išrikiuoja kareivius ir taria: nuliniais - pirmais išsiskaičiuot!
 • Kaip trys programuotojai užsidirba pinigų? Vienas gamina virusus. Antras – antivirusus. Na, o trečias - Windows, kad veiktų virusai.

Dalyvausime TdSE2014 Vokietijoje

Sukurta .

tdse logo

No Magic Europe lapkričio 12-14 dienomis dalyvaus sistemų inžinerijos konferencijoje TdSE 2014, vyksiančioje Bremene, Vokietijoje. Konferenciją organizuoja Vokietijos sistemų inžinerijos organizacija GfSE, kuri yra tarptautinės organizacijos INCOSE narė.

Modeliavimu pagrįstos sistemų inžinerijos sritis (Model based systems engineering) yra gana nauja, bet labai sparčiai populiarėjanti kryptis, o No Magic Europe kuriami sprendimai šiai sričiai jau spėjo užsirekomenduoti kaip vieni geriausių.

Mūsų kompanija modeliavimu paremtos sistemų inžinerijos rinkai siūlo ir TdSE2014 konferencijos metu pristatys tris pagrindinius sprendimus:

 • Cameo Systems Modeler – atskirą produktą sistemų inžinieriams su tik jiems pritaikyta vartotojo sąsaja bei lengvai pasiekiamais būtinais funkcionalumais
 • SysML plugin – su modeliavimu bei No Magic Europe kuriama modeliavimo platforma MagicDraw jau dirbantiems specialistams, kurių veikla plečiasi į sistemų inžinerijos sritį
 • Cameo Simulation Toolkit – pažengusiems modeliuotojams skirtas analizės ir simuliacijos sprendimas, leidžiantis nekuriant realių sistemų išbandyti įvairių komponentų sąveikas bei atitikimus sistemos reikalavimams.

 

Tai, kad No Magic Europe sprendimai puikiai tinka visoms sistemų inžinerijos sritims liudija platus esamų klientų ratas, tarp kurių:

 • automobilių gamintojas BMW
 • traukinių gamintojai Bombardier, Siemens bei Deutsche Bahn
 • laivų statytojas ThyssenKrupp
 • kosmoso tyrimais užsiimanti ESO
 • inžinerijos medicinai srityje dirbantis Mechatronic


TdSE
konferencijoje dalyvaujame jau antrą kartą ir tikime, kad šis kartas bus nemažiau sėkmingas nei praeitas.

No Magic - SESE 2014 partneris

Sukurta .sese3

No Magic Europe nuolat ieško naujų galimybių pristatyti savo kuriamus sistemų inžinerijai skirtus sprendimus, todėl aktyviai remiame įvairias naujas iniciatyvas. Praėjusiais metais buvome naujai susikūrusio konferencijų turo NoSE 2013 (Nordic Systems Engineering Tour), vykusio Vokietijoje, Danijoje ir Švedijoje partneriai bei vieni iš vos kelių pranešėjų, pristačiusių savo patirtį visose trijose turo aplankytose šalyse.

Puikiai pasisekęs NoSE turas įkvėpė ir kitų europos šalių sistemų inžinerijos organizacijų atstovus organizuoti kažką panašaus. Taip šiemet gimė SESE 2014 (South Europe Systems Engineering Tour), kuris vyko Šveicarijoje, Prancūzijoje ir Ispanijoje. No Magic Europe aktyviai prisidėjo prie šio turo organizavimo, dalyvių kvietimo ir pranešimų rengimo.

Kaip ir NoSE turo atveju, pristatėme pranešimus visose SESE 2014 turo aplankytose šalyse, užmezgėme nemažai naujų kontaktų bei įtvirtinome jau turėtas verslo sąsajas. Dalyviai puikiai įvertino ir mūsų kolegos – Dr. Aurelijaus Morkevičiaus pranešimą apie naujausias modeliavimo tendencijas sistemų inžinerijos srityje „Integrated modeling: Adopting Architecture Frameworks for Model-based Systems Engineering“.

 

Nekantriai laukiame 2015 metų, kuriais ne tik vėl ketiname būti NoSE bei SESE turų partneriais, bet ir prisidėti prie naujų išsūkių kitose valstybėse!

NME tradicijos - #3 Gimtadienis

Sukurta .

Štai ir trečiasis straipsnelis apie No Magic Europe puoselėjamas tradicijas. Šį kart - apie šventes.

happy

Gimtadienis – smagi šventė. Ypač, kai esi vaikas ir dar gailiesi, jog gimtadienis būna tik kartą per metus. Vėliau gimtadienio smagumas išblėsta, o po kurio laiko jis tampa tik dar vienu, per greit užliptu gyvenimo laipteliu.

Su įmonės gimtadieniais yra kiek kitaip. Kiekvienas gimtadienis, nuo pat pirmojo, iki tokios šventės, ant kurios torto, kad ir koks didelis jis bebūtų, žvakutės nebetelpa, yra ypatingas ir visada laukiamas. Bėgantys metai įmonei, kaip ir žmogui, suteikia solidumo, išminties ir patirties. Juk, kuo daugiau įmonei metų, tuo solidesnė ir labiau vertinama ji tampa.

No Magic Inc. kompanija įkurta JAV 1995, o dukterinė No Magic Europe - 1996 metais. Jauna įmonė, jei mus vertina užsienio kompanijos, kurių ne viena turi labai solidžią praeitį ir pagarbos vertą istoriją. Tačiau, jei pasidomėsite modeliavimo sritimi, kurioje dirbame – No Magic Europe yra beveik „dinozaurai“. UML modeliavimo kalbos standartas buvo patvirtintas 1997 metais. Jau 1998 rinkai pristatėme Lietuvoje sukurto ir UML standartu paremto MagicDraw produkto 1.0 versiją. O šiemet, švęsdami dukterinės įmonės 18-ąjį gimtadienį, į pasaulį išleidome jau 18-ą MagicDraw versiją.

Jau rašėme, kad kiekvienas įmonės gimtadienis mums ypatingas ir laukiamas. Labai smagu, jog įmonės gimtadienis yra pačiame vasaros viduryje – liepos mėnesį, tad netrūksta ir idėjų, kaip jį praleisti kasmet vis linksmiau.

DSC03948 small DSC03982 small
      Komandų prisistatymas nepažįstamiems čiabuviams               Tikima, kad ryškūs raišteliai įbauguna priešininkus

Visi gimtadieniai prasideda nuo iniciatyvinės grupės susibūrimo bei smagiose kūrybinėse kančiose gimstančios trijų dienų renginio programos. 2014 metų gimtadienį (priminsime datą- liepos 4-6), vyko žiemos olimpinės žaidynės. Taip, perskaitėte teisingai – žiemos olimpinės žaidynės vasaros įkarštyje.

Prasidėjo ši vasaros-žiemos šventė kelione į šventės vietą. Buvo tokių super sportininkų, kurie nepabūgo 90 km atstumo ir šį kelią įveikė nebūdinga žiemai transporto priemone – dviračiais. Džiugu, kad vasariškos pūgos, sniegas ir ledas keliautojams dviračiais nesutrukdė ir jie sėkmingai pasiekė žiemos olimpinių žaidynių vietą. Susirinkęs kolektyvas kūrė laužus, kepė kepsnius ir draugiškai vakarojo prie laužų, dalindamiesi įspūdžiais ir žaisdami įvairius žaidimus.

DSC03975 small DSC04038 small DSC04085 small
     Biatlono rungtis su "slidėmis"                Rogučių sportas rimtiems vyrams              Aukščiausios klasės kerlingas

Antrąją dieną, po iškilmingo atidarymo, sekė pačios tikriausios žiemos olimpinių žaidynių rungtys:

 • komandinis biatlonas su „slidėmis“ bei „šaudymo“ rungtimi
 • rogučių rungtis, kurios tikslas – greičiau įveikti trasą tempiant trečią komandos narį (trečią brolį Joną)
 • kerlingas (akmenslydis), kuriame dalyviai demonstravo taiklųjį akmens rutulio slydimą
 • ledo ritulys. Rodos, viskas tradiciškai, tik netradicinis „ledas“, „lazdos“, „šaibos“ ir „vartai“.


DSC03898 small DSC03901 small DSC03902 small
  "Laužas Grill" ruošiasi vakarienei                  Ramybė, kurią radome                   Mums atvykus, čiabuviai išsilakstė...

Po puikių rungčių sekė apdovanojimų ceremonija bei prašmatni „laužas grill“ restorano vakarienė su dūzgėmis (afterparty). Aktyviausi dūzgių dalyviai trečiąją dieną sulaukė „bonuso“ – šiupininės sriubos puodo.

Na, o atgavę jėgas bei padėkoję tarptautiniam olimpiniam komitetui už nuostabią šventę, šventės vietos šeimininkams už svetingumą, pasuko namų link, pakeliui bandydami atlikti, rodos, neįmanomą misiją – suskaičiuoti, kiek gi dienų liko laukti iki sekančio gimtadienio, kuris, tikėtina, bus dar smagesnis.

NME tradicijos - #2 Iš kur mes kilę?

Sukurta .

IMG 5751 small
    NME apranga deri su lietuviškais motyvais

Tęsiame trumpų straipsnelių seriją apie No Magic Europe ir pristatome Jums antrąją NME tradiciją. Turbūt, sutiksite, kad tik tikrai geros idėjos yra pasmerktos tapti populiariomis. Na, o sunkiausia rasti pasiteisinančių ir sulaukiančių darbuotojų dėmesio veiklų idėjų įmonėse, ypač įmonėse, kurių kurių didžioji dalis darbuotojų dirba daugiau nei 5 metus..

IMG 5708 small IMG 5789 small
          Smeigtukai su vardais paruošti                                        Susismaigstėm :)

Prieš kelis metus No Magic Europe administracijos „bitutės“ pristatė idėją, kaip linksmai paminėti Lietuvos nepriklausomybės dieną – kovo 11-ąją. Tą dieną darbuotojų prašėme aprangoje naudoti Lietuvos vėliavos spalvas bei tautinius motyvus. Na, o šios šventės „vinis“ – nedidelis smeigtukas su vėliavėle ir savo vardu, kurį gavo visi darbuotojai ir kuriuos susmaigstė ant sienos kabančiame Lietuvos žemėlapyje, savo gimimo vietoje. Susmaigsčius smeigtukus, prasidėjo žemėlapio ir kolegų vardų ant vėliavėlių analizė - kai kas susirado „žemiečių“, kiti – pasidžiaugė gausėjančiomis vieno ar kito miesto atstovų pajėgomis kompanijoje, na, o dar kiti – gavo puikias žinias apie kolegas, galinčius būti gidais kelionėse po įvairiausius Lietuvos kampelius.

NME tradicijos - #1 Gero žodžio diena

Sukurta .

Mes – No Magic Europe. Taip, mes IT specialistų kompanija, bet, skirtingai nuo paplitusio įvaizdžio, jog IT specialistai tik nuobodžiai leidžia laiką paromis prie klaviatūros ir rašo kodą, mes esame komanda, kuri ne tik atsakingai dirba, bet ir visai nemėgsta nuobodulio. Taigi, nutarėme Jus supažindinti su No Magic Europe kompanija iš vidaus ir pristatome trumpų straipsnelių ciklą - NME tradicijos. Tai -straipsneliai apie No Magic Europe, čia dirbančią šauniąją NME komandą, kurios kuriamus produktus pasaulyje naudoja tūkstančiai vartotojų.

DSC02359 small
      Didžioji Gero žodžio pašto dėžė

Pirmoji NME tradicija, kurią norime pristatyti, gimė 2013 metais ir iškart sulaukė pripažinimo. Tai – Gero žodžio diena. Ji panaši į daugeliui pažįstamą kalėdinį paštą, ar meile spinduliuojantį Valentino dienos paštą, tik, Gero žodžio diena gali būti švenčiama bet kurią metų dieną, be ypatingos, kalendoriuje raudonai pažymėtos progos.

DSC02360 small DSC02366 small
  Štai, kiek dėžėje buvo palinkėjimų kolegoms!                     Tas sunkus rūšiavimas...

Darbuotojai ant geroms emocijoms nuteikiančių, spalvotų lapelių rašė palinkėjimus/ gerus žodžius/ padėkas ir metė juos į specialią pašto dėžę. Atidarius dėžę ir išrūšiavus laiškelius pagal gavėjus, gero žodžio paštininkės pristatė lapelius gavėjams. Lapeliuose galima buvo rašyti bet ką - padėkoti už palaikymą ar pagalbą, įvertini bei pagirti kolegą ar, tiesiog, parašyti pirmą pasitaikiusią mintį, kylančią pagalvojus apie vieną ar kitą kolegą. Visa tai buvo mintys, kurias, galbūt, ne visada pasakome žodžiais, manydami, jog kitas žmogus ir be žodžių viską supranta. Beje, pirmoji Gero žodžio diena įrodė, jog be žodžių mes suprantame tik labai nedaug – didelė dalis iš kolegų gautų gerų žodžių, padėkų bei palinkėjimų labai nustebino jų gavėjus.

2014 metais gero žodžio diena išaugo į Gerų žodžių savaitę. Visą savaitę darbuotojai galėjo rašyti žinutes su norimais žodžiais, o darbščiosios pašto darbuotojos visas jas savaitės pabaigoje pristatė adresatams. Žinučių per savaitę susikaupė išties daug, tad rūšiuotojoms darbo netrūko. Smagu, kad visi iš kolegų sulaukė ne po vieną laiškelį su gerais žodžiais, o geros emocijos perskaičius gautas žinutes įsiminė ilgam.

Tikime, kad kita Gero žodžio diena pasižymės dar gausesniu laiškų krepšiu, nes šiemet netikėtą žodį gavę kolegos stengsis nelikti skolingi ir atsakyti tuo pačiu. Žinoma, darbščioji No Magic Europe administracija nesėdi rankų sudėjusi ir žada nustebinti dar ne viena nauja linksma idėja, apie kurias visas ir vėl Jums papasakosime.

Verslą ir mokslą sujungia “Inočekiai”

Sukurta .

NME logo small      mita logo1        KTU-logo-150


Lietuvos spaudoje galima rasti straipsnių apie mokslo ir verslo atskirtį Lietuvoje. Džiugu, kad situacija keičiasi ir ši atskirtis po truputį mažėja. Vienas iš pagrindinių tai įtakojančių veiksnių - Europos Sąjungos paramos priemonė „Inočekiai LT“, kurią Lietuvoje administruoja mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA).

No Magic Europe, kartu su Kauno Technologijos Universitetu (KTU) jau yra įvykdžiusi du projektus pagal  „Inočekiai LT“ programą: „Modeliavimu paremtas dokumentacijos generavimas“ bei „Reikalavimų importavimas ReqIF standarto pagalba į modeliavimo įrankį“. Esame pateikę paraišką ir trečiam projektui, kurio patvirtinimo laukiame rudens pradžioje.

Esame vieni iš aktyviausių programos dalyvių, todėl No Magic Europe vadovę Gitaną Aklienę kalbino ir interviu su ja ištraukas publikavo naujienų portalas pinigukarta.lt. Gitana Aklienė pasidžiaugė kartu su KTU įvykdytais projektais, leidusiais atlikti labai siauros specializacijos užduotis ir pagyrė „Inočekiai Lt“ programą, kaip puikų tiltą į mokslo ir verslo partnerystės pradžią. Pilną straipsnį galite rasti čia

Taigi, džiugu, kad mokslo ir verslo atskirčiai mažinti Lietuvoje turime tokią priemonę, kaip „Inočekiai LT“, kurios privalumais jau netrukome įsitikinti. Tikimės, jos ne tik buvusios, bet ir esamos bei būsimos mūsų paraiškos pagal šią programą bus patvirtintos ir galėsime pasigirti dar didesniais bei sėkmingesniais projektais jau netolimoje ateityje.